Sorsdöntő válaszút előtt az LMP
Kompromisszumos megoldás születhet az LMP hétvégi kongresszusán arról, hogy kezdjen-e tárgyalásokat az ökopárt a Bajnai Gordon nevével fémjelzett Együtt 2014 mozgalommal.
Kompromisszumos megoldás születhet az LMP hétvégi kongresszusán arról, hogy kezdjen-e tárgyalásokat az ökopárt a Bajnai Gordon nevével fémjelzett Együtt 2014 mozgalommal.
Három nappal a párt jövőjét eldöntő kongresszus előtt bejelentkezett a Bajnai Gordon alapította Együtt 2014 az LMP-nél. Az október 23-án elindított mozgalom egy, az együttműködés alapelveit tartalmazó dokumentummal, illetve a kettős állampolgársághoz való viszonyra, az adórendszer progresszív elemeire és az ügynökakták kérésére vonatkozó javaslattal próbálja megkönnyíteni a hétvégi kongresszusi döntést. Az LMP megosztott, több vezető politikusa, a tagság egy része ellenségesen viszonyul a volt miniszterelnökhöz.
Jávor Benedek LMP-s frakcióvezető szerint felelőtlenség lenne, ha pártja nem vizsgálná meg az együttműködés lehetőségét az Együtt 2014 mozgalommal. A politikus ezért tartja magát ahhoz, hogy a két szervezet között meg kell kezdeni a tárgyalásokat.
Az LMP képviselőcsoportjának helyettes vezetője felelőtlenségnek tartja, hogy Jávor Benedek frakcióvezető a párt novemberi kongresszusa előtt nyilatkozott az Együtt 2014-gyel való együttműködés lehetőségeiről. Mile Lajos szerint az is káros, ha a kongresszust megelőzően pártjukból bárki tárgyalásokat kezd bármilyen összefogásról. Az Együtt 214 részéről csütörtökön azt mondták, az együttműködéssel kapcsolatban először az LMP-t keresik meg.
Paul Ryan lenne a befutó gazdaságpolitikai téren Cséfalvay Zoltánnak. Szócska Miklóst az amerikei egészségügyről, Paczolay Pétert arról kérdeztük a választás éjszakáján, hogy szeretne-e Alkotmánybíróságot látni Amerikában. Videó.
Karácsony Gergely és Jávor Benedek elfogadhatatlannak tartják, hogy Kerényi Imre "kurzuskönyvtárára" több százmillió forint ment el, miközben a kulturális államtitkárság büdzséjét megint megvágták, ezért visszaadták a kormánymegbízottól ajándékba kapott könyveket.
Kifogta az LMP vitorlájából a szelet a Bajnai Gordon fémjelezte Együtt 2014 mozgalom. A legkisebb ellenzéki párt ugyanis „önálló pólus” címen maga akarta az MSZP ellenében összefogni a parlamenten kívüli új szervezeteket, és ezek révén megnyerni a kormányban csalódott jobboldali szavazókat. Míg ez a koncepció a párton belül jelentős vitákat váltott ki, Bajnai feltűnése egyfelől - az Orbán leváltására áhítozó szavazóbázis miatt - komoly dilemma elé állította az LMP-t, másrészt egy táborba sodorta a korábban más állásponton lévő vezetőket.
Az LMP szerint Magyarországon helyre kell állítani a népszuverenitást, a jogbiztonságot és a szociális jogállamot, valamint a fékek és egyensúlyok rendszerét. A párt ennek érdekében szerdán az alaptörvény módosítását kezdeményezte.
Ahhoz, hogy az LMP részt vegyen az Együtt 2014 választói mozgalomban garanciákat kell látnia a párt legfontosabb programpontjainak megvalósulásához. Az együttműködés lehetőségeiről a Lehet Más a Politika novemberi kongresszusa dönt - mondta az MTI-nek szerdán Jávor Benedek.
Az október 23-a megünneplésének akkor van igazán értelme, ha az erkölcsi világosság, amelyet az ünnep felmutat, inspirációként és iránymutatásként tud szolgálni a mai sorskérdések megoldásához - mondta Jávor Benedek, az LMP parlamenti frakcióvezetője.
Közös programot állított össze az LMP és a 4K!. A dokumentum célja, hogy meghatározza egy jól működő demokrácia kereteit – jelentette ki a köztévében az LMP frakcióvezetője.
Az alkotmányos viszonyok visszaállítását fogalmazta meg az LMP és a 4K! - Negyedik Köztársaság mozgalom közösen készített köztársasági minimumprogramja, amelyet pénteken sajtótájékoztatón mutattak be Budapesten.
Nyilvános vitára hívja Rogán Antalt, a Fidesz frakcióvezetőjét Jávor Benedek, az LMP parlamenti képviselőcsoportjának vezetője, hogy részletesen megismertesse az LMP alternatív költségvetési javaslatát és tisztázza a Rogán által megfogalmazott bírálatokat - közölte az ellenzéki párt.
Kaltenbach Jenő az Európa Tanács rasszizmus elleni bizottságának történetében az első magyar elnök. Ám a volt ombudsman tagi mandátuma az év végén lejár, és azt a kormány nem hosszabbítja meg az LMP szerint. A bizottság két korábbi elnöke Orbán Viktornak küldött levélben kérte a döntés felülvizsgálatát.
Nem állhat fel a MÁV 2010-2012 közötti ügyeit vizsgáló parlamenti bizottság, miután az alkotmányügyi bizottság hétfői ülésén a kormánypárti képviselők elutasították az erről szóló LMP-s javaslat tárgysorozatba vételét. Jávor Benedek, az LMP frakcióvezetője szerint az elutasítás jogellenesen történt.
Az LMP parlamenti frakciójának vezetője szerint a kormányzat a pécsi, mecseki uránbányászattal szerencsejátékba kezdene, amelynek a hozadéka meglehetősen kétséges, a kockázatai pedig túlságosan magasak.
Az LMP szerint a kormány gyakorlatilag minden társadalmi csoport életfeltételeit rontotta az elmúlt két évben, kaotikus gazdaságpolitikát folytatott, különösen nehéz helyzetbe hozta a kis- és középvállalkozásokat. Erről Jávor Benedek, az ellenzéki párt parlamenti frakciójának vezetője beszélt csütörtökön Sopronban.
Avagy: miért nem áll készen a LMP arra, hogy a civilek pártja legyen? Esettanulmány.
Újra Jávor Benedeket választotta meg frakcióvezetőnek az LMP parlamenti képviselőcsoportja szoros szavazati eredménnyel a frakció kétnapos, tisztújítással egybekötött csillebérci ülésén – derült ki a voksolás után tartott pénteki sajtótájékoztatón.
Pénteken és szombaton tisztújítással egybekötött kétnapos ülést tart Csillebércen az LMP parlamenti képviselőcsoportja. A pénteki tisztújításon a frakcióelnökség tagjairól, vagyis a frakcióvezető és a három frakcióvezető-helyettes személyéről döntenek a képviselők.